A fortune teller told me .. what the sustainable mobility is...„..moving between Asia and Europe by train, by boat, by car, sometimes on foot, the pace of my day is completely changed, the distances have regained their value and I have found in traveling the old taste of discovery and adventure. The travel by train or boat has given me back the sense of the vastness of the world and especially helped me to rediscover a humanity, that of the most, one of which is that, by dint of flying, almost forgot the existence… ”


Ar šādiem Itāļu rakstnieka vārdiem mēs noslēdzām šī jaukā piedzīvojuma oficiālo daļu. Vēl tikai pēdējā ballīte un garš, jo garš ceļojums mājup. Bet nu, par visu pēc kārtas…

Laika posmā no 22.07.13 līdz 29.07.13. mūsu, „Still running” komanda piedalījās jauniešu apmaiņā ar tēmu par ilgtspējīgu ceļošanu, kas norisinājās pašos Itālijas dienvidos. Nē, vēl vairāk dienvidos nekā Jūs domājiet…. Tieši tur, kur palmas, olīvkoki un kaktusi ir visbiežāk sastopamie augi, tieši tur, kur jūrā ūdens ir tik zils, cik zils tas mēdz būt tikai bildēs un tieši tur, kur jūlija beigās normālā temperatūra dienas vidū sasniedz +40 grādus. Jā, mēs bijām Lečē!!!

 
Sadarbību ar itāļiem uzsākām jau septembrī. Decembra beigās projekts tika apstiprināts un tad jau vairs palika tikai tāds „sīkumiņš” – realizēšana. Šīs jauniešu apmaiņas rozīnīte bija tāda, ka ceļā uz Leči drīkstējām izmantot tikai ilgtspējīgus transporta veidus t.i. autobusus, vilcienus vai prāmjus, gumijas laivas, airu laivas un citus ūdens transportlīdzekļus. Neaizmirstot par iekļaušanos ceļa izdevumu budžetā. Tātad challenge nr.1!!! Bet jāsaka, ka mums tas veiksmīgi izdevās. Kopumā turp un atpakaļ ceļā pavadītas aptuveni 100 stundas (varbūt vairāk). Nebija varbūt ērti, ātri un pārāk smaržīgi, bet we did it!!!


Projektā piedalījās jaunieši no 6 valstīm:
  • Bulgārija (Maria, Ana, Joana, Nayden, Vladimir)
  • Itālija (Chiara, Elisabette, Giullia, Marta, Viviana)
  • Latvija (Kate, Baiba, Didzis, Ivars, Zane)
  • Lietuva (Mariuss, Aram, Daniel, Ieva, Milda)
  • Malta (Antoine, Metthew, Sephora, Anastasia, Martina)
  • Rumānija (Dragos, Cosmin, Elena, Lucia, Oana)


Visi iepazītie cilvēki bija ļoti forši, komunikabli un atraktīvi. Projekta gaitā mēs dalījāmies savos ceļojuma iespaidos, radījām dažāda veida mākslu, spēlējāmies ar ūdeni, runājām par klimata izmaiņām (cēloņiem un sekām), rēķinājām sava dzīvesveida iespaidu uz zemi un domājām – kā dzīvot ilgtspējīgāk. Baudījām nedaudz arī priekus pludmalē (ne pārāk veiksmīgi tas izvērtās mūsu komandai, bet nu mēs tāpat izbaudījām), izveidojām flesh mobu Lečes centrā gan ar īstiem, gan cilvēku velosipēdiem, itāļu dziesmām un dejām kā arī dažādiem projekta gaitā tapušiem plakātiem.Tad bija arī ļoti jauks projekta novērtējums – spilvenu aktivitāte. Patika visiem!!! Kopumā, varbūt Itāļu „organizētība” brīžiem darīja savu, bet tika izmantotas daudz dažādas neformālās izglītības metodes, kas ļāva uz lietām paskatīties savādāk. Tāpēc projektu noteikti var uzskatīt par izdevušos. Daudz darba tika ieguldīts, bet rezultāts bija tā vērts!

Un jā, protams, trakie ceļojumi uz un no Lečes. Daļa no projekta. Vīne, gulēšana vilcienos, Alpi, izklaides, Venēcija, draugi.

Paldies still running tīmam par piedalīšanos, atbalstu, pašmotivāciju un visu pārējo! Mēs esam vislabākie, jo we are still running!Sākot no Vīnes, līdz Otranto, Lečei, Alpiem un Venēcijai ^^


Uz tikšanos nākamajos projektos!

Still running

Komentāri (0)  |  2013-08-04 05:27  |  Skatīts: 633x         Ieteikt draugiem       TweetMe
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ