Seminārs Ogrē.


Sveiki, dārgie Still Running biedri un citi lasītāji. Tad nu beidzot ir tapis raksts par to kā mums gāja ‘’Jaunatne darbībā” rīkotajā seminārā, kura galvenais mērķis bija izvērtēt jauniešu apmaiņas.

Seminārs norisinājās Ogrē no 30.marta līdz 1.aprīlim, brīnišķīgā viesu mājā „Debesu bļoda”.

 

 Kopumā seminārā piedalījās 8 jauniešu organizācijas, divas vadītājas, kuras aktīvi iesaistās „Jaunatne darbībā” rīkotajos pasākumos, kā arī viens pārstāvis no organizācijas „Jaunatne darbībā”. Semināra laikā daudz strādājām grupās, uzzinājām citu organizāciju pārstāvju pieredzi, kā arī ieguvām kontaktus tālākai sadarbībai.

Semināra gaita norisinājām, apmēram, tā:

·         Seminārs sākās ar iepazīšanos, spēlējot spēles un zīmējot „pases”. Bildē var apskatīt Ineses pasi, ko zīmēja, ja nemaldos, Inga (no organizācijas „Stelpīte”).

·         Dienas gaitā apskatījām, kas tieši ir/nav jauniešu apmaiņas (JA), un kāds ir JA koncepts.

·                     ·   Pēc šīs aktivitātes bija jādodas pusdienās, ja nu kādam interesē, tad bija ļoti garšīgi!

·         Pēc pusdienām diskutējām par JA pirmo sagatavošanās fāzi (kur rodas „labas” idejas; kā atrast partnerus; kāda ir partneru loma projekta pieteikuma sagatavošanā).

·         Veicot šādu apjomīgu darbu bijām nopelnījuši kafijas pauzi (kafija bija briesmīga, bet bulciņas, ko deva kafijas pauzes laikā gan bija brīnišķīgas)!

·         Par cik lielākā daļa dienas bija pavadīta iekšā, nolēmām nākošo aktivitāti veikt laukā, tas ir, apspriest otro JA sagatavošanās fāzi laukā.

·                      ·        2.sagatavošanās fāzē ietilpst IPV (iepriekšējās plānošanas vizīte) nozīme kvalitatīvā JA norisē un dalībnieku atlase. Vadītāji mums uzdeva dažādus jautājumus par to vai mēs uzskatam, ka IPV ir svarīgs, cik garai šai vizītei ir jābūt u.t.t. Kā arī izvērtējot dalībnieku atlasi, bija interesanti uzzināt, ka vienīgā organizācija, kas zināja par eurodesk bija „Still Running”.

·         Pēc kārtējās garās runāšanās bija pienācis garšīgo vakariņu laiks.

·         Pirmās dienas noslēgumā pārrunājām mūsu organizāciju ieguvumus un zaudējumus apmaiņu projektā.

·         Vakarā organizatori aizgāja ātri gulēt, mēs ar pārējām meitenēm runājam par visu un neko un iepazinām viena otru labāk.

Otrā diena.

·         8.00 no rīta. Siltais ūdens nav (vismaz uz kādu laiku). Kafija vēl joprojām briesmīga. Ēdiens vēl joprojām garšīgs.

·         Pirmā aktivitāte - Sākam īstenot JA (1.daļa)! Parunājām par starpkultūru izglītības pieredzi; Partneru / Dalībnieku līdzdalību (te secinājām, ka praksē organizācija, kura plāno projektu to arī pati izstrādā, bez partneru palīdzības), kā arī par grupas dinamiku.

Šajā daļā izveidojām tipiskāko JA dalībnieku/partneri. Bildē varat redzēt, kāds šis dalībnieks ir pēc mūsu domām.

      ·         Kārtējā garšīgā kafijas pauze.

·         JA īstenošana 2.daļa. Jāpiemin, ka šī daļa mazliet ievilkās, jo runājām par:

- konfliktiem kādi bija radušies apmaiņu laikā;

- kā risināt konflikta situācijas;

- kādas aktivitātes iekļaut JA;

- kādas neformālās izglītības metodes pielietot.

      ·         Garšīgās pusdienas.

·         JA īstenošana 3.daļa. Runājām par mācīšanās aspektu (Youth pass), kā arī par drošības pasākumiem apmaiņu laikā (gan psiholoģisko, gan fizisko drošību).

·                      ·       Kafijas pauze.

·                      ·      JA īstenošana 4.daļa, kurā ietilpst organizatoriskā struktūra un finanses.

·                      ·       Vakariņas.

·         Otrās dienas noslēgumā, katra organizācija rādīja savu projektu bilžu/video stāstiņus.


 

1.aprīlis – pūpolsvētdiena. Labs rīts sākas ar nopēršanu un buramvārdiem, lai mēs visi būtu veseli. Paldies organizatoriem.

·         Pēdējā semināra diena runājam par JA nākotni. JA izvērtēšanu (posmiem, metodēm – JA laikā, noslēgumā, pēc). Apspriedām personiskos ieguvumus un zaudējumus. Izvērtējām kādas būtu labākās informācijas izplatīšanas metodes un kāda būtu tā labākā publicitāte, lai parādītu sabiedrībai projekta nozīmīgumu.

·         Kā jau katram projektam ir kāds gala rezultāts, tad arī šim semināram tādam vajadzēja būt. Noslēgumā izveidojām mazu video reklāmu, lai piesaistītu jauniešus piedalīties JA, kā arī Izvērtējām pašu semināru.



 

 

Gala secinājums: seminārs bija noderīgs mūsu tālākai izaugsmei. Lai veidotu paši savu projektu mums vajadzētu piedalīties vismaz vēl 2 projektos, un vismaz vienu projektu palīdzēt izveidot kādai citai organizācijai tepat Latvijā.

Ja kādam ir kādi jautājumi, un kāds vēlas uzzināt sīkāk par semināra gaitu, sagatavojiet savus jautājumus uz nākošo biedrības sēdi.

Paldies par uzmanību!

Komentāri (0)  |  2012-04-26 20:36  |  Skatīts: 4116x         Ieteikt draugiem       TweetMe
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ