Misija "Zaļā nakts"


1.Decembrī  daļa no lieliskās „Still running” komandas iejutās vides dakteru lomā un devās misijā „Zaļā nakts”.  Lai varētu piedalīties šajā atbildīgajā pasākumā vispirms bija jāveic zināmi sagatavošanās darbi – jāparāda sava erudīcija „zaļajos” jautājumos un jāiekļūst 20 labāko komandu skaitā.  Tas arī veiksmīgi tika izdarīts. Tad nu noliktajā dienā, uzvilkām misijas spectērpu, ar Daigas gādību kārtīgi pabarojām sevi (lai būtu spēks), saskandinājām par Lāsmas veselību, iesēdāmies mūsu glaunajā auto un devāmies uzdevumā!

Misija norisinājās Biznesa Augstskolā „Turība”. Misijas pirmais uzdevums: atrast, kur bezmaksas novietot auto – godam izturēts! Tad nu arī nedaudz apjukuši par vidi, kurā nonācām (tērpi mums nenoliedzami bija vislabākie un paši bijām visjautrākie)

sākām īsto misiju. Sākumā  katrs no mums smēlās zināšanas kādā no 5 vides izglītības darbnīcām:

  • ·        „Vairāk kā sestā daļa Baltijas jūras jau ir mirusi - kas notiks rīt?”
  • ·        „Vai mēs visi esam LOHAS*?”
  • ·        Ekodzīve: svešvārds, jaunākā mode vai iespēja izdzīvot?
  • ·        „Vai Tu esi gatavs dzīvei mežā?”
  • ·        Dzērienu kartona iepakojums: atkritums vai vērtīgs izejmateriāls?

Atgriezušies no darbnīcām devāmies atkal iestiprināties un pārrunāt dzirdēto pirms pa nopietno ķerties klāt misijai. Pēc vakariņām sākās īstā jautrība:

1.      Viktorīna par redzēto un dzirdēto vides izglītības darbnīcās. 26 gan viegli, gan ne tik viegli jautājumi uz kuriem veiksmīgi atradām atbildes.

2.      Misijas 5 uzdevumi.  Sākām ar to, ka mēģinājām no 21 produkta atlasīt 11 ekoloģiskos „savam” eko-produktu veikaliņam. Izdevās godam - palaidām garām tikai vienu.  Pēc tam spriedām, kādas īpatnības ir LOHĀM, naturāļiem un praktiķiem. Tur nedaudz apjukām, jo bez darbnīcu pierakstiem nemaz tik viegli negāja. Tālāk sekoja interesants uzdevums ar zivju atpazīšanu un sarindošanu pie pareizajām krāsām. Diemžēl kā jau latviešiem gribējās kādu renģi tur ieraudzīt, bet šoreiz nekā. Pēc tam - mūsu masterPro uzdevums – 4,5 minūtēs ārā, vējā jāiekur ugunskurs (pieejamie materiāli: follijs, viena A4 papīra lapa, 3 sērkociņi, malka, nazis). Protams, to arī ātri un viegli izdarījām un tikām pie vērtīgā 10nieka šajā uzdevumā. Tad kā pēdējais vēl palika tikai izdomāt kā lai forši noreklamē tetrapaku savākšanas nepieciešamību, lai tās varētu otrreiz pārstrādāt. Un šeit atkal 10nieks. Pat sākam domāt, ka kādu no šīm idejām varētu arī veiksmīgi realizēt uz pavasara pusi.

Nu re, misija veiksmīgi izpildīta. Gaidot rezultātus vēl uzmiksējām sev pāris kokteiļus uz elektrolux veloblendera,


paspēlējām spēles, padejojām un tad jau arī vēlu naktī kāpām atpakaļ savā super-auto un devāmies mājās… Godalgotajās vietās šoreiz gan neiekļuvām, bet kā nekā šī bija mūsu pirmā zaļā misija. Galvenais, ka izturējām!

MISSION COMPLETED.

 

Komentāri (3)  |  2011-12-06 06:35  |  Skatīts: 1426x         Ieteikt draugiem       TweetMe
zane švāne - 2011-12-08 07:36
Tas nekas, ka neguvāt medaļas galvenais jau, ka jaunas zināšanas kabatā :)
P.S. Renāram nepatīk bildes :D

Kate* - 2011-12-19 23:44
Jā, tagad esam gudri! :)
Kuras bildes? Tās kas šeit? :D

Daig`* - 2012-01-09 05:21
Nu neko darīt :D es gan sajuusmaa apr bildeem :D :D


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ